Detergjentin për larjen e rrobave gjatë gjithë kohës e përdorni gabimisht: Mësoni mënyrën e duhur

Në një mori këshillash dhe marifetesh për shtëpinë që shfaqen çdo ditë në rrjetet sociale, është edhe kjo – për larjen e rrobave.

Amber Miller zbuloi në Facebook-un e saj se njerëzit keqpërdorin detergjentin e rrobave gjatë gjithë kohës.

Ajo thotë se gotat në të cilat ju derdhni lëngun janë të destinuara për larje së bashku me rrobat në mënyrë që të futen sa më shumë produkte, raporton The US Sun.

Ajo gjithashtu thotë se kjo metodë parandalon mbetjet e detergjentit në filxhan, pasi është shumë më mirë të lahet në lavatriçe sesa me dorë.

Disa mijëra njerëz anë thënë në komente e tyre se ata nuk dinin për këtë metodë dhe ishin të entuziazmuar.

“Kam hequr dorë nga blerja e detergjentit të lëngshëm vetëm sepse nuk mund ta laja atë filxhan!” – thotë njëri ndër ndjekësit në Facebook. /Telegrafi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Detergjentin për larjen e rrobave gjatë gjithë kohës e përdorni gabimisht: Mësoni mënyrën e duhur

 • 07/28/2021 at 09:03
  Permalink

  What you published was actually very logical.
  But, what about this? suppose you were to write a killer headline?
  I ain’t saying your information isn’t good., but suppose you added a title that makes people want more?
  I mean Detergjentin për larjen e rrobave gjatë gjithë kohës
  e përdorni gabimisht: Mësoni mënyrën e duhur is
  kinda plain. You might glance at Yahoo’s home page and note how they create news titles to get viewers to
  open the links. You might try adding a video or a related pic or two to get readers interested about what you’ve written. In my opinion, it might
  bring your posts a little bit more interesting.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *