Ndihma prej 6000 denarëve do të mund të shpenzohen për çfarë do qëllimi

Shumën prej gjashtë mijë denarë qytetarët në vend të produkteve maqedonase, do të mund ta shpenzojnë për çfarë të duan. Alsat mëson se paratë e ndara mund të tërhiqen në dorë në bankë ose në aparatin për tërheqjen e parave dhe me to mund të paguajnë fatura ose të blejnë produkte nga prodhues të ndryshëm. Nga Qeveria nuk u përgjigjën konkretisht pyetjeve pse dështoi masa “Blej produkte vendore” e dedikuar vetëm për produktet maqedonase me qëllim të nxitjes financiare të prodhuesve vendore.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

90 thoughts on “Ndihma prej 6000 denarëve do të mund të shpenzohen për çfarë do qëllimi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *