Shilegov punëson 135 ushtarë partie, duke përfshirë një shofer personal, akuzon VMRO-DPMNE

Ekonomia është në recesion, për 10 muaj 55 mijë njerëz humbën vendet e tyre të punës për shkak të krizës së koronës, dhe kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov punëson 135 ushtarë partie në administratën e qytetit, akuzon grupin këshillues të VMRO-DPMNE të Qytetit të Shkupit.

Ata thonë se shumica në Këshillin e Qytetit të Shkupit sot morën një vendim për të punësuar 135 punonjës të rinj partiak me kohë të pjesshme në qytetin e Shkupit, për të cilin grupi këshillimor i VMRO-DPMNE dhe Koalicionit votuan kundër.

– Ndër listën e vendeve të punës që po hapet është për një shofer shtesë të Shilegov sepse më parë punonjësi ishte graduar në shef i departamentit në një kompani tjetër të qytetit. Në vend të administratës profesionale, Qyteti i Shkupit merr administrim partiak, thuhet në njoftimin e grupit këshillëdhënës të VMRO-DPMNE të Qytetit të Shkupit./FOKUSMK

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *