Shpërblime për punonjësit shëndetësor në trajnimin e pacienteve me Covid19

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi një konkluzion për të pranuar propozimet e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale për pagesën e një shpërblimi monetar një herë për punonjësit mjekësorë nga Ministria e Mbrojtjes të cilët janë të përfshirë në trajtimin e pacientëve KOVID-19, si dhe të punonjësve të Institucionit Special për Personat me Aftësi të Kufizuara në Demir Kapija të cilët ishin jashtë shtëpive të tyre për disa javë në kujdesin e të mbrojturve në institucion.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

11 thoughts on “Shpërblime për punonjësit shëndetësor në trajnimin e pacienteve me Covid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *