zv ministri Hasani për tv21: Në janar do t’i kemi dozat e para të vaksinave kundër Kovid 19

Në janar do t’i kemi dozat e para të vaksinave kundër Kovid 19, kështu deklaroi zëvëndës ministri i Shëndetësisë Ilir Hasani, në emisionin 10 Minuta.

“Është vështirë të thuhet ndonjë datë konkrete në këtë garë. Kjo garë për momentin është garë botërore për sigurimin e vaksinave. Ne i shfyrtëzojmë të gjitha kapacitetet diplomatike, personale dhe shtetërore, janë në shërbim për sigurimin e vaksinave. Bëhët maskimumi që të mundet sa më shpejtë të sigurohet vaksina. Tash është një luftë e të gjitha shteteve që të marrin një copë të kolaçit edhe atë sa më herët”, tha Hasani.

Ai shtoi se Bullgaria ka premtuar donacion të vaksinave për Maqedoninë e Veriut.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “zv ministri Hasani për tv21: Në janar do t’i kemi dozat e para të vaksinave kundër Kovid 19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *