AstraZeneca: Vaksina jonë efikase edhe kundër variantit të ri të koronavirusit

AstraZeneca njoftoi se vaksina e saj ishte efikase kundër mutacionit të ri të koronavirusit të zbuluar në Britaninë e Madhe, duke theksuar se studimet po vazhdojnë për të përcaktuar plotësisht ndikimin e mutacionit, thekson Le Guardian.

“AZD1222 (vaksina e AstraZeneca) përmban materialin gjenetik të proteinës spike të koronavirusit dhe ndryshimet e kodit gjenetik të vëzhguara në këtë virus të ri viral nuk duket se ndryshojnë strukturën e proteinës spike”, theksoi një zëdhënës i kompanisë farmaceutike.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

352 thoughts on “AstraZeneca: Vaksina jonë efikase edhe kundër variantit të ri të koronavirusit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *