Edhe qytetarët me llogari të bllokuar do të marrin ndihmë prej 6,000 denarë – çfarë duhet të bëni?

Qeveria siguron që qytetarët me llogari të bllokuar do të marrin ndihmën e premtuar shtetërore prej 6,000 denarë.

Sipas shërbimit për shtyp të qeverisë, lista e azhurnuar e përfituesve është publikuar dhe të gjitha kategoritë e qytetarëve që marrin ndihmë një herë prej 6,000 denarë janë vendosur si masë e paketës së katërt të ndihmës gjatë pandemisë me Covid-19.

– Procesi i përpunimit të ankesave është në proces. Qytetarët drejtohen të kontrollojnë uebfaqen www.kupuvamdomasno.gov.mk ku azhurnohen të dhënat pasi ato vijnë nga institucionet në varësi të kategorive të qytetarëve për të cilët ata janë përgjegjës. Ata qytetarë që kanë bllokuar llogari, sipas ligjit, rishpërndahen në një bankë që ka aftësinë teknike për të paguar fondet në një llogari të veçantë, thonë Qeveria.

Prandaj, ata tregojnë se kanë bërë gjithçka që qytetarët të heqin qafe procedurat administrative në mënyrë që fondet të arrijnë tek ata që kanë më shumë nevojë për to sa më shpejt të jetë e mundur. pres24/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Edhe qytetarët me llogari të bllokuar do të marrin ndihmë prej 6,000 denarë – çfarë duhet të bëni?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *