Masat anticovid-19, Shqipëria në karantinë nga ora 20:30 – 06:00

Nga dita e sotme (24 dhjetor) Shqipëria do të hyjë në një fazë tjetër të masave anticovid, ku do të ndalohet lëvizja prej orës 20:30 – 06:00.

Ky vendim u mor nga Komitetit Teknik të Ekspertëve 3 ditë më parë ku thanë de masat e reja do të qëndrojnë aktive deri më 4 janar, me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend duke qenë se jemi dhe në prag të festave të fundvitit.

Ndërkohë së fundmi në vendin tonë ka pasur një ulje të lehtë të infektimeve me covid-19. tch/

 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Masat anticovid-19, Shqipëria në karantinë nga ora 20:30 – 06:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *