Më shumë se 79 milion njerëz me koronavirus në të gjithë botën

Numri i njerëzve të infektuar me koronavirus në botë tejkaloi 79 milion këtë mëngjes, sipas worldmeters.info.

55.6 milion njerëz (97%) u shëruan zyrtarisht dhe 1.73 milion njerëz (3%) vdiqën, sipas të dhënave

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *