Ronaldo shkakton polemika në Itali, udhëton drejt Dubait për Krishtlindje

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo thuhet se ka udhëtuar drejt Dubait për Krishtlindje dhe rregullat e ndryshme për lojtarët e futbollit kanë shkaktuar polemikë.

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, super ylli portugez ka vendosur të kalojë pushimet e tij në Dubai pa karantinë.

Ky raport pretendon se Ronaldo nuk do të jetë lojtari i vetëm i Juventusit që largohet nga Torino dhe Italia këto Krishtlindje.

Tre ose katër shokë të tjerë të ekipit kishin të njëjtën ide, duke fluturuar për në vendet paralajmëruese dhe më pak kufizuese shkaku i masave të COVID-19.

Gazeta zbulon se futbollistët nuk kanë të njëjtat probleme për t’u kthyer në punë në Itali, pasi dekreti parashikon që ata që kthehen nga jashtë midis 21 dhjetorit dhe 6 janarit duhet të qëndrojnë të izoluar.

Por, futbollistët mund të stërviten të izoluar, me teste të rregullta të shtupave dhe të kenë kontakt vetëm me grupin e ekipit, duke kryer prova të rregullta në ditët pas kthimit të tyre.

Diskutimi për pushimet e lojtarëve tashmë ka filluar, në një kohë kur shumë familje në Itali nuk do të jenë në gjendje të bashkohen. /Telegrafi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Ronaldo shkakton polemika në Itali, udhëton drejt Dubait për Krishtlindje

 • 11/11/2021 at 07:55
  Permalink

  The very heart of your writing while sounding reasonable originally, did not really sit properly with me personally after some time. Someplace throughout the sentences you managed to make me a believer unfortunately only for a short while. I however have got a problem with your jumps in logic and one might do nicely to fill in those gaps. When you can accomplish that, I could undoubtedly be fascinated.

  Reply
 • 10/21/2021 at 15:01
  Permalink

  497064 774910Attractive portion of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I get in fact loved account your weblog posts. Anyway I is going to be subscribing to your augment and even I success you get admission to constantly rapidly. 756775

  Reply
 • 10/21/2021 at 11:40
  Permalink

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your site is great, as well as the
  content!

  Reply
 • 08/01/2021 at 11:21
  Permalink

  I wanted to construct a brief note to be able to say thanks to you for those fantastic points you are writing here. My extended internet look up has finally been compensated with professional facts and techniques to talk about with my company. I ‘d declare that we readers actually are really fortunate to exist in a really good network with very many perfect people with helpful principles. I feel very lucky to have encountered your entire website and look forward to many more fabulous minutes reading here. Thanks again for everything.

  Reply
 • 02/21/2021 at 06:40
  Permalink

  I loved as much as you’ll receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored material stylish.
  nonetheless, you command get got an shakiness over that you
  wish be delivering the following. unwell unquestionably come
  more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *