Shilegov: Gjoba prej 45 eurosh për shoferin e “Bentlito” është fillestare, do të ngrihet kallëzim penal

Kryetari i Qytetit të Shkupit u tha gazetarëve sot se gjoba prej 45 eurosh për shoferin e makinës Bentley që kaloi në dekorimin e Vitit të Ri në Sheshin e Shkupit është vetëm fillestare, dmth se kundër tij do të ngrihet kallëzim penal për rrezikimin e sigurisë në trafik.

– Regjistrimi i djeshëm ishte skandaloz. Gjoba prej 45 eurosh që kam njoftuar dje nuk do të thotë se ka mbaruar puna për sanksionimin e personit. Akuzat penale do të ngrihen sepse ka elemente për rrezikimin e sigurisë në trafik – tha Shilegov.

Ai theksoi se Prokuroria Publike do të vazhdojë të veprojë në këtë rast.

– Ne do të mbajmë një vëzhgim të prokurorisë dhe do të monitorojmë situatën me këtë rast – tha Shilegov./SLOBODENPECAT

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

101 thoughts on “Shilegov: Gjoba prej 45 eurosh për shoferin e “Bentlito” është fillestare, do të ngrihet kallëzim penal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *