Sot fillon vaksinimi ndaj koronavirusit në Serbi

Sot në Serbi, siç u njoftua dje nga Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, fillon vaksinimi kundër koronavirusit në shtëpitë e të moshuarve. “Ata janë kategoria më e rrezikuar, kështu që ne fillojmë me to. “Kur shikoni të gjithë numrat dhe përqindjet, ka njerëz më të rinj që kanë pritur për një kohë të gjatë, veçanërisht burrat, por larg numri më i madh janë ata mbi 80 vjeç,” tha Vuçiq, duke shtuar se vaksina është një litar shpëtimi për njerëzimin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

39 thoughts on “Sot fillon vaksinimi ndaj koronavirusit në Serbi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *