26 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 892 teste të dyshuara për koronvirus dhe prej tyre 489 kanë rezultuar pozitivë, ose 26  për qind e tyre. Po ashtu në 24 orët e fundit 26 pacientë kanë humbur betejën me virusin. Ndërkohë 748 persona janë shëruar në 24 orët e fundit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *