Bashkurti: Rrëzimi i qeverisë “Kurti” akt antidiplomatik

Prof. Dr. Lisen Bashkurti, e cilëson vitin 2020 si vit të humbur për Kosovën, por që mbyllet me një lajm të mirë siç është vendimi i Gjykatës Kushtetuese që rrëzon qeverinë “Hoti”.

Profesori i Marrëdhënieve Ndërkombëtare tha për “Euro News Albania” se,“rënia e qeverisë ‘Kurti’ ishte një nga padrejtësitë më të mëdha, ishte një nga aktet më antidemokratike dhe anti diplomatike pasi pati ndërhyrje të ambasadorit Grenell”.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

47 thoughts on “Bashkurti: Rrëzimi i qeverisë “Kurti” akt antidiplomatik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *