Kroaci: Mbi 1600 të infektuar dhe 80 të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve aktive në Kroaci është aktualisht 13,881, nga të cilat 2,662 pacientë janë në spital dhe 280 janë në respirator, sipas Selisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile. Që nga fillimi i epidemisë në Kroaci, 203.962 njerëz janë infektuar me koronavirusin e ri, nga të cilët 3.548 kanë vdekur, dhe një total prej 186.553 njerëz janë kuruar, nga të cilët 3.001 në 24 orët e fundit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

12 thoughts on “Kroaci: Mbi 1600 të infektuar dhe 80 të vdekur nga Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *