Lëvizja e parë e kryetarit të ri të Banja Lukës – mori të gjithë çelësat nga makinat zyrtare

Ai vuri në dukje se sjellja e kotë duhet të ndalet Kryetari i ri i Bashkisë së Banja Lukës, Drasko Stanivukovic, i cili zyrtarisht mori detyrën dje në vendimin e parë, urdhëroi që të gjithë çelësat e më shumë se 50 veturave zyrtare të ktheheshin në zyrën e kryetarit dhe postoi një foto në Instagram të një tavoline të mbushur me çelësa. Askush nuk ka të drejtë të përdorë veturat zyrtare për qëllime private si dikur. Mbi 70 për qind e makinave zyrtare nuk ishin në parkingun përpara administratës së qytetit pas orësh. “Ne do të marrim një vendim që të gjitha makinat zyrtare të shënohen, dhe një rregullore e re për përdorimin e këtyre automjeteve është përgatitur.” tha Stanivukoviç. Ai shtoi se ka vetura me vlerë mbi 100,000 marka të konvertueshme (rreth 50,000 euro), të cilat, siç njoftoi ai, do të shiten sepse ka gjëra më prioritare për qytetarët e Banja Luka. Ai vuri në dukje se sjellja e kotë duhet të ndalet transmeton 360 shkallë

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Lëvizja e parë e kryetarit të ri të Banja Lukës – mori të gjithë çelësat nga makinat zyrtare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *