LSDM: VMRO-DPMNE dhe opozita në Parlament bllokojnë gjithçka që është në interes të qytetarëve

Jovan Mitreski, koordinator i grupit parlamentar të LSDM-së dhe koalicionit Dje, VMRO-DPMNE guxoi të bllokojë përsëri ligjet e rëndësishme për qytetarët, dhe një prej tyre ishte zgjidhja ligjore që ul gjobat për organizatat e aftësisë së kufizuar, dhe në të njëjtën kohë paraqet një paralajmërim para dënimit. Gjatë gjithë ditës ata folën fjalë për fjalë për gjithçka, përveç Ligjit, përveç që gjobat do të ulen dhe një vërejtje do të futet para dënimit. Kjo është sa mendon VMRO-DPMNE për qytetarët, mendon aq shumë për kategoritë e cenueshme. Ata u sollën në mënyrë të ngjashme për miratimin e Buxhetit për 2021. Ata u larguan nga salla duke menduar se nuk ka kuorum, se ne nuk do të jemi në gjendje të miratojmë Buxhetin për vitin e ardhshëm. VMRO-DPMNE por edhe Aleanca Alternative dhe e Majta ishin gati të largoheshin nga vendi me fonde të përkohshme. Opozita ishte e gatshme të rrezikonte pagimin e subvencioneve për fermerët, pagesën e ndihmës për fëmijë dhe arsim, rritjen e pagave për mjekët, pagesën e ndihmës mujore për punëtorët e falimentuar. E gjithë kjo u kërcënua nga opozita e papërgjegjshme. Dhe në vend që të mësonin mësimin, dje deputetët e opozitës vazhduan me bllokada dhe shkatërrime. Dhe jo vetëm që nuk kanë turp, por edhe po mburren publikisht për bllokadën e tyre të ligjeve të rëndësishme. Notshtë jo vetëm e papërgjegjshme, por edhe fyese për qytetarët që ne përfaqësojmë. Opozita në Parlament vazhdon të punojë kundër interesave të shtetit të vet dhe qytetarëve të saj. Kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “LSDM: VMRO-DPMNE dhe opozita në Parlament bllokojnë gjithçka që është në interes të qytetarëve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *