Një foshnjë e vjetër një ditë u gjet e hedhur në një kontejner. U hodh nga gjyshja e saj

E porsalindura e cila u soll në Institutin e Neonatologjisë të SHKK-së nga Obrenovac, ku u gjet në një kontejner, është ende në njësinë e kujdesit intensiv njofton vo centar.

Foshnja femër peshon rreth tre kilogramë dhe mjekët konstatuan se ajo lindi në kohë.

Nëna (23) e foshnjës, e cila u transportua në GAK në Beograd me ambulancë pas lindjes në apartament, për shkak të gjakderdhjes, ndihet mirë dhe gjendja e saj shëndetësore është e qëndrueshme.

Siç është njoftuar, vendosja e foshnjës do të vendoset pasi Qendra për Punë Sociale në Obrenovac të zhvillojë një intervistë me nënën dhe anëtarët e familjes dhe të vendosë nëse foshnja mund të kthehet, dhe nëse kjo nuk është e mundur, foshnjës do t’i jepet për birësim ose në Qendrën Neonatale të Beogradit.

Sipas mediave mbrëmë, foshnja u gjet aksidentalisht kur kalimtarët e dëgjuan atë duke qarë dhe thirrën një ambulancë.

Ministria e Brendshme e Serbisë njoftoi sot se policia arrestoi B.P. (61) nga Obrenovac për vrasje të rëndë në tentativë.

Dyshohet se BP, pasi vajza e saj lindi, e hodhi të porsalindurin në një enë.

I dyshuari është ndaluar dhe do të sillet në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd, së bashku me akuzat penale.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

35 thoughts on “Një foshnjë e vjetër një ditë u gjet e hedhur në një kontejner. U hodh nga gjyshja e saj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *