Rama: Vaksinat e para janë për mjekët – mkalb

Kryeministri Edi Rama shkoi sot të uronte festën mjekëve dhe infermierëve të spitalit covid një në Tiranë.

Numri një i qeverisë i informoi ata se do të jenë të parët që do të vaksinohen brenda disa javëve kur të mbërrijnë dozat e para të vaksinës anti covid.

Në fillim të janarit tha Rama do të jetë gati një impiant që do të shërbejë për vaksinimin e mjekëve.

Impianti do vendoset pranë Air Albania stadium transmeton tch.

mkalb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

285 thoughts on “Rama: Vaksinat e para janë për mjekët – mkalb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *