Sfida për duhanpirësit: Ata marrin katër ditë plus pushim nëse nuk pinë duhan në punë

Punonjësve në Agjencinë e Punësimit në qytetin anglez të Swindon iu dhanë katër ditë shtesë pushimi nëse nuk pinë duhan në punë.

Zgjidhjet e Trainimit dhe Punësimit të KCJ me qendër në Swindon dëshiron të shpërblejë jo-pirësit e duhanit në vend që të ndëshkojë duhanpirësit.

CEO Bryden prezantoi masën, edhe pse është duhanpirës.

Ai u soll dhe pranua nga të dy duhanpirësit dhe jo-duhanpirësit në kompani, tha ai.

“Unë nuk diskriminoj askënd,” tha ai, duke shtuar se nuk kishte asgjë kundër pushimeve të pirjes së duhanit ose detyrimit të punëtorëve të linin.

Sidoqoftë, le të themi se secili prej tyre bën tre pushime për pirjen e duhanit në ditë. Kjo barazohet me 16 ditë pune dhe dy orë në vit nëse dita e punës zgjat tetë orë, Bryden shpjegoi idenë e tij./pogledmk

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Sfida për duhanpirësit: Ata marrin katër ditë plus pushim nëse nuk pinë duhan në punë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *