Turqi/test i detyrueshëm negativ i PCR për të gjithë udhëtarët e huaj nga data 28 dhjetor

Të gjithë pasagjerët që mbërrijnë me ajër nga 28 Dhjetor ose 30 Dhjetor nga ajri, toka dhe deti do të duhet të tregojnë një test negativ PCR jo më të vjetër se 72 orë. Kjo nuk zbatohet nëse jeni duke udhëtuar në një destinacion tjetër përmes Turqisë dhe mos e lini ndërtesën e aeroportit gjatë këtij transferimi.

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Turqisë, Fahrettin Koca, deklaroi se pasagjerët e huaj që mbërrijnë me aeroplan në vend do të duhet të tregojnë një test negativ PCR, nga 28 Dhjetori dhe nga 30 Dhjetor, udhëtarët që mbërrijnë në tokë, raporton Anadolu Agency (AA) .

“Të gjithë pasagjerët që mbërrijnë me ajër nga 28 Dhjetor ose 30 Dhjetor nga ajri, toka dhe deti do të duhet të tregojnë një test negativ PCR jo më të vjetër se 72 orë. Ata që nuk tregojnë një rezultat negativ nuk do të jenë në gjendje të hipin në aeroplan pas mbërritjes në Turqi. Ata që nuk tregojnë një test negativ në pikat kufitare në hyrje të vendit, do të futen në karantinë në adresën që raportuan. “Kjo masë do të zgjasë deri më 1 Mars 2021,” shpjegoi Koca.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Turqi/test i detyrueshëm negativ i PCR për të gjithë udhëtarët e huaj nga data 28 dhjetor

  • 09/29/2021 at 18:52
    Permalink

    505992 70255hello I was very impressed with the setup you used with this web site. I use blogs my self so great job. definatly adding to bookmarks. 939324

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *