Zaev: Do të organizojmë fushatë mediatike publike që vaksinimi të pranohet nga të paktën 60 deri në 70 përqind të qytetarëve në mënyrë që të arrihet imuniteti kolektiv

Vaksinimi është një operacion me përparësi të lartë dhe me interes publik. Kjo sigurisht do të pasohet nga një fushatë e përshtatshme publike brenda kornizës së asaj që parashikohet nga politikat dhe korniza ligjore e Qeverisë. “Unë pres mbështetje të madhe nga çdo qytetar, nga çdo komunitet dhe institucion, dhe posaçërisht nga media”, tha Kryeministri Zaev në një “Intervistë të Vetëm” në Kanalin 5 TV, duke shtuar se tani është koha të solidarizohemi dhe të kujdesemi për realizimin e interesit publik.

“Ne do të hapim debatin mbi vendosjen e rregullave për fushatat mediatike me interes publik me përfshirjen maksimale të të gjithë aktorëve: media, shoqatat e mediave dhe gazetarëve, organizatat e shoqërisë civile, institucionet kompetente, me të gjithë.” Konsultimi masiv për në fund zgjidhja më e mirë dhe më e pranueshme për të gjithë për organizimin dhe zbatimin e fushatave me interes publik përmes mediave dhe kanaleve të tjera të komunikimit. Ne fillojmë nga disa drejtime të rëndësishme, më e rëndësishmja prej të cilave është që ndalimi i reklamave qeveritare të mbetet. Kjo nuk ndryshon. “Ne po flasim vetëm për prezantimin e mundësisë së fushatave me interes publik dhe nuk ka interes më të madh publik për zbatimin e suksesshëm të vaksinimit,” tha Kryeministri Zaev.

Necessaryshtë e nevojshme, tha Kryeministri Zaev, për të arritur besimin në vaksinat, për të eleminuar paragjykimet dhe për të vaksinuar të paktën 60 deri në 70 përqind të popullsisë për të arritur imunitetin kolektiv.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Zaev: Do të organizojmë fushatë mediatike publike që vaksinimi të pranohet nga të paktën 60 deri në 70 përqind të qytetarëve në mënyrë që të arrihet imuniteti kolektiv

 • 08/24/2021 at 22:37
  Permalink

  Great blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?

  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost
  on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or
  go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally confused ..
  Any recommendations? Thank you!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *