A egziston marrëveshje qeveritare me bankat për qytetarët me llogari të bllokuar bankare?

Afati për transferimin e 6,000 denarëve të ndihmës shtetërore në llogaritë e qytetarëve ka kaluar. Qeveria nuk dha një përgjigje specifike nëse ata ranë dakord me bankat për të zgjatur afatin dhe për të përmbushur nevojat e atyre qytetarëve që kanë bllokuar ose nuk kanë fare llogari. Ose fondet e pashpërndara do të kthehen në Buxhet.

“Gjatë ditës së djeshme, janë azhurnuar shumica e të dhënave të marrësve të ndihmës financiare prej 6000 denarë. Paratë do të paguhen për të gjithë ata që kanë më shumë nevojë për to dhe mund t’i përdorin ato për konsum personal. Lidhur me hapjen e llogarive të dedikuara për qytetarët me llogari të bllokuara, kujtojmë që procesi realizohet përmes bankave që kanë mundësi teknike për atë dhe pagesa bëhet pa ndonjë problem ”, informoi Qeveria.

Përpunimi i 70,000 ankesave të paraqitura nga qytetarët që nuk ishin në listën e marrësve është në fazën përfundimtare. Sidoqoftë, autoritetet nuk specifikojnë përsëri kur paratë do të shkojnë për këta njerëz.

Shuma prej 6,000 denarë do të merrej nga rreth 300,000 qytetarë. Tani për tani, është e pasigurt se sa prej tyre do të mbeten duarbosh. sitel/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “A egziston marrëveshje qeveritare me bankat për qytetarët me llogari të bllokuar bankare?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *