Ashensorët e skive në Kodrën e Diellit nuk janë në veprim

Qendra e skijimit Kodrën e Diellit informon se ashensorët e skive dhe teleferikët nuk do të funksionojnë nga sot sepse pistat e skive janë dëmtuar për shkak të kushteve të pafavorshme të motit.

Këto ditë bora po shkrihej dhe uli ndjeshëm mbulesën e borës, dhe nuk pati reshje të reja.

– Ne i informojmë adhuruesit e skive se sot (26.12.2020) qendra e skive Popova Sapka nuk do të jetë në funksion për shkak të kushteve të pafavorshme klimatike nga të cilat dëmtohen pistat e skive. Po presim reshjet e borës. Ne do t’ju informojmë me kohë për çdo ndryshim të situatës, tha qendra e skive.

Më 16 dhjetor, për herë të parë këtë dimër, teleferikët “St. Ilija “dhe” Ceripashina “dhe ashensorët e skive” Aerodrom “dhe” Ge “, pasi më parë kishin punuar në përgatitjen e terreneve. Teleferiku gjashtë vendësh, i cili u porosit në shkurt 2020, nuk u vu në punë këtë dimër. / MIA

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

32 thoughts on “Ashensorët e skive në Kodrën e Diellit nuk janë në veprim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *