Maqedonia e Veriut me operacion të madh policor – Kërkime në 11 lokacione, shtatë të arrestuar

Departamenti i Policisë Kriminale në koordinim me Sektorët e Punëve të Brendshme Shkup, Manastir, Tetovë dhe Kumanovë gjatë ditës (26.12.2020) kreu kontrolle në 11 lokacione dhe ndaloi shtatë persona nën dyshimin e shitjes së testeve false.

Ministria e Brendshme njoftoi se gjatë kontrolleve u konfiskuan celularët, kompjuterët personalë, laptopët, kartat e kujtesës, 118 kontrata bosh, 13 të mbushura me të dhëna të ndryshme, katër teste negative PCR, pulla, një faks nga noterët austriakë dhe dokumentacion tjetër. Pas dokumentimit të çështjes, paditë e duhura penale do të paraqiten në zyrat e prokurorisë kompetente sipas nenit 378 të Kodit Penal për falsifikim të një dokumenti.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Maqedonia e Veriut me operacion të madh policor – Kërkime në 11 lokacione, shtatë të arrestuar

  • 10/08/2021 at 13:11
    Permalink

    230499 961539I always go to your blog and retrieve everything you post here but I never commented but today when I saw this post, I couldnt stop myself from commenting here. Fantastic write-up mate! 923321

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *