Shtetasi maqedonas u kap duke hyrë në Bullgari me 33 kilogramë kanabis

Doganat bullgarë gjetën më shumë se 33 kg kanabis me vlerë 69,000 euro në një makinë të drejtuar nga një qytetar i Maqedonisë Veriore.

Sipas BTA, makina Kia me targa maqedonase u ndalua në kalimin kufitar midis dy vendeve në 23 dhjetor kur doganierët gjetën 76 qese plastike me marihuanë nën ndarjen e bagazhit dhe nën dy sediljet e përparme.

Për shoferin, R.R. (58), i cili po udhëtonte vetëm nga Maqedonia përmes Bullgarisë për në Turqi, u caktua në paraburgim nga gjykata./fokus.mk

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Shtetasi maqedonas u kap duke hyrë në Bullgari me 33 kilogramë kanabis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *