Cfarë do përmban paketa e pestë anti krizë e paralajmëruar nga Qeveria

Qeveria së shpejti do të ulet në një tryezë të përbashkët me të gjithë aktorët e prekur nga kriza në vend, siç janë biznesmenët, dmth. Dhomat, më pas sindikatat si përfaqësues të punëtorëve, shoqërisë civile dhe ekspertëve, në mënyrë që të përshtatet paketa e pestë e masave ekonomike. për ndihmë, e cila tashmë është njoftuar nga Kryeministri Zoran Zaev. “Përgatitja e paketës së pestë do të trajtohet me më shumë kujdes, në mënyrë që të synojmë ata që janë më të prekur nga kriza, si kompanitë ashtu edhe qytetarët. “Ishte e njëjta gjë këtë vit,” tha zëdhënësi i qeverisë Dusko Arsovski në një konferencë shtypi. Nuk ka më shumë detaje kur do të promovohet paketa e pestë e masave dhe çfarë do të përfshihet në të. Source: faktormk/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Cfarë do përmban paketa e pestë anti krizë e paralajmëruar nga Qeveria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *