Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni po zhvillohet pa pengesa dhe nëpër rrugë të thata. Reshje të dëborës ka në Kodrën e Diellit, por për momentin nuk paraqesin pengesë në komunikacion.

Nga LAMM thonë se është ulur dukshmëria për shkak të mjegullave deri në 100 në rrugën Veles – Katllanovë.

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë./Telegrafi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

49 thoughts on “Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *