Gjermani: Më shumë se një mijë vaksina dështuan për shkak të një gabimi

Në Gjermani, vaksinimi i koronavirusit është vonuar në disa qytete pasi termometrat në më shumë se një mijë mostra treguan se vaksina mund të mos ketë qenë në një temperaturë mjaft të ulët gjatë transportit. Për shkak të mijëra mostrave të dyshimta, Bayontech po pret një përgjigje nëse këto vaksina mund të përdoren.
“Leximi i regjistrave të temperaturës, të cilët ishin mbyllur në termoelementë, ngriti dyshime se ato nuk i plotësonin kërkesat,” njoftoi rrethi Lichtenfels në Bavarinë veriore transmeton portali lokalno
Personeli mjekësor zbuloi se temperatura në një termoboks për transportimin e vaksinës ishte rritur në 15 gradë Celsius, tha një zëdhënës i Lichtenfels, që është më shumë se 8 gradë siç përshkruhet nga prodhuesit.
Me mijëra ekzemplarë të dyshimtë, Bayontech po pret një përgjigje nëse vaksinat mund të përdoren.
“Nuk është çështja e vaksinimit të dikujt sa më shpejt ose të kesh dozën më të lartë, përparësia më e lartë është siguria dhe puna e ndërgjegjshme për të mirën e bashkëqytetarëve tanë,” tha Oliver Baer, ​​guvernatori i rrethit të Hoff.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Gjermani: Më shumë se një mijë vaksina dështuan për shkak të një gabimi

  • 10/09/2021 at 11:40
    Permalink

    568480 558882This website can be a walk-by way of for all with the data you necessary about this and didnt know who to ask. Glimpse here, and also you will surely uncover it. 591836

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *