Ministri Spasovski: Kushdo që nuk i përmbahet masave për Vitin e Ri do të marrë një gjobë penale

Ministria e punëve të Brendshme ka një plan të veçantë veprimi gjatë festave që do të thotë se kudo dhe në çdo moment do të ketë polici që do të kontrollojë nëse respektohen masat, tha sot Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski transmeton 360 shkallë. Ai nuk deshi të flasë për detajet e planit të veprimit dhe tha se mjafton që qytetarët të dinë se do të ketë polici në terren në çdo moment. Kushdo që shkel masat dhe do të jetë pjesë e tubimeve, njoftoi se do të marrë një kriminel. Ministri tha se policia do të veprojë sipas një raporti ose informacioni që do të marrë, dhe nëse përcaktohet se po zhvillohet një ngjarje e organizuar, atëherë prokurori publik do të njoftohet dhe do të veprojë në përputhje me ligjin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Ministri Spasovski: Kushdo që nuk i përmbahet masave për Vitin e Ri do të marrë një gjobë penale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *