Qyteti mbulohet nga një kupolë xhami, një tjetër parashikim i “Simpsons” që realizohet?

Seriali i njohur “Simpsons” është i njohur veç të tjerash edhe për një sërë parashikimesh për ngjarje të rëndësishme botërore.

E ndërkohë fansat e serialit po flasin se aty është parashikuar edhe një tjetër ngjarje.

Bëhet fjalë për episodin ku një kupolë e madhe xhami mbulon qytetin Springfield, për t’i mbrojtur ata nga ndotja.

Dhe sipas fansave, kjo ngjason me masat kufizuese të vendosura në Mbretërinë e Bashkuar.

Episodi është transmetuar në vitin 2007, ndërsa videoja ka filluar të shpërndahet gjerësisht në rrjetet sociale, duke e krahasuar me situatën në të cilën ndodhet tashmë Britani e Madhe.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

28 thoughts on “Qyteti mbulohet nga një kupolë xhami, një tjetër parashikim i “Simpsons” që realizohet?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *