Alkaloidi shpërblen punëtorët me 25 mijë denarë për festat e fundvitit

Me rastin e festave te Vitit te Ri dhe Krishtlindjeve, Alkaloid për punonjësit e tij vendosi të paguaj shtesë lineare të njëhershme në para prej 25 000 denarëve. Politika e shtesave të kompanisë bazohet në konkurrencë, motivim, bërja e punës në kohë dhe transparencë. Në baza të ndryshme, Alkaloid gjatë vitit, përmes bazës në Shkup, Fondacionit “Trajçe Mukaetov” dhe përmes një pjese të entiteteve të saja në vend dhe në shtetet e jashtme, ka dhuruar rreth 1.2 milionë euro. Prej tyre, mbi 1 milionë janë dhuruar në vend. Këtë vit Alkaloid pagoi edhe regres vjetor (K-15) në vlerë prej 26.718 denarë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Alkaloidi shpërblen punëtorët me 25 mijë denarë për festat e fundvitit

 • 08/25/2021 at 05:20
  Permalink

  I’m really enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more
  pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to
  create your theme? Fantastic work!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *