Komuna e Tetovës në vitin 2021 do të ketë një buxhet prej mbi 27 milion euro

Këshilli i Komunës së Tetovës në seancën e sotme të 37-të miratoi buxhetin për vitin 2021. Komuna do të ketë të hyra prej 1 miliard e 675 milion e 322 mijë 433 denarë ose 27 milion e 241 mijë e 15 euro. Shpenzimet janë 1 miliard e 846 milion e 987 mijë e 702 denarë dhe deficiti do të arrijë në 171 milion e 665 mijë e 269 denarë. – Buxheti, përveç rrogave të punonjësve, do të jetë për projekte të infrastrukturës, duke rregulluar gjëra të tjera nga nevojat e qytetarëve. Departamenti i Financave do të mbulojë deficitin duke mbledhur taksa nga qytetarët dhe metoda të tjera, tha Bekim Memeti, President i Këshillit të Komunës së Tetovës. Këshilltarët reaguan se paratë merren nga Qeveria dhe vendet e tjera dhe nuk ofrohen fonde nga komuna për investime kapitale. – Kur komuna e Tetovës do të bëjë një rrugë ose një projekt nga fondet e veta. Ky është një tregues që paratë përdoren më së shumti për paga, për shkak të numrit të madh të të punësuarve në komunë, reagoi Arif Seljami, këshilltar nga Aleanca për Shqiptarët. mia/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *