Qyteti i Shkupit: Pretendimet e VMRO-DPMNE në lidhje me punësimin janë false dhe manipuluese

Gënjeshtrat u prezantuan në konferencën e sotme për shtyp të VMRO-DPMNE në lidhje me pretendimet për punësim në administratën e qytetit mbi baza partiake, Reagoi Qyteti i Shkupit sot.

Deklarata thekson se pretendimi i zëdhënësit të partisë Dimce Arsovski se administrata e qytetit do të punësojë 135 persona në një çelës partie është e rreme dhe manipuluese.

– Pretendimi se “një shofer personal i Petre Shilegov është i punësuar në Qytetin e Shkupit” është gjithashtu i rremë, makina e përdorur nga kryetari i komunës Petre Shilegov nuk do të drejtohet nga një shofer 19-vjeçar, thuhet në reagim.

Qyteti i Shkupit i bën thirrje partisë VMRO-DPMNE të ndalojë gënjeshtrën ndaj publikut dhe të përhapë panik dhe pasiguri midis qytetarëve me probleme imagjinare.

– Puna e Kryetarit të Komunës Petre Shilegov dhe Qytetit të Shkupit, si institucion, është transparente dhe i kushtohet zhvillimit të shpejtë urban të Qytetit të Shkupit, thuhet në deklaratë./libertasmk

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Qyteti i Shkupit: Pretendimet e VMRO-DPMNE në lidhje me punësimin janë false dhe manipuluese

 • 10/17/2021 at 23:10
  Permalink

  384454 146446I recognize there is a great deal of spam on this site. Do you require aid cleaning them up? I might help in between courses! 895514

  Reply
 • 10/09/2021 at 19:05
  Permalink

  26844 478228I dont normally look at these kinds of sites (Im a pretty shy person) – but even though I was a bit shocked as I was reading, I was undoubtedly a bit excited as effectively. Thanks for giving me a big smile for the day 459564

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *