Vlera e Bitcoin nuk ka të ndalur, arrin afër 30 mij dollar

Bitcoin ka vazhduar trendin e saj të rritjes, duke tejkaluar vlerën e pabesueshme të deri në 28,000 dollarë. Monedha dixhitale ishte me vlerë më shumë se $ 20,000 vetëm njëmbëdhjetë ditë më parë, dhe tani është më afër se kurrë në $ 30,000. Rritja e jashtëzakonshme në vlerën e bitcoin është rezultat i investimit në këtë dhe kriptovaluta të tjera gjatë pandemisë së koronavirusit dhe kjo tendencë pritet të vazhdojë në 2021. Fakti që dollari amerikan është seriozisht i dobët e bën bitcoin një monedhë jashtëzakonisht tërheqëse. Kapitalizimi aktual i bitcoin është rreth 500 miliardë dollarë. Kujtojmë që studiuesit e kriptovalutave besojnë se kapitalizimi i tregut të bitcoin mund të arrijë në trilionë dollarë gjatë vitit 2021, nëse investitorët i marrin seriozisht këto para.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Vlera e Bitcoin nuk ka të ndalur, arrin afër 30 mij dollar

  • 10/22/2021 at 14:31
    Permalink

    Hi there everybody, here every one is sharing these know-how, so
    it’s nice to read this website, and I used to visit this blog every day.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *