Zaev konfirmon: Këngëtari – Këshilltari i Grubit u pushua nga puna për shkak të posedimit të drogës, është e papranueshme, thotë Kryeministri

Zëvendës Kryeministri i Parë Artan Grubi konfirmoi më herët sot për” 360 Gradë “dhe media të tjera se këtë mëngjes ai shkarkoi Spat Kasapin i cili ishte këshilltari i tij kulturor. Kryeministri Zoran Zaev sot konfirmoi se Këshilltari Spat Kasapi nga zyra e Zëvendës Kryeministrit Artan Grubi është shkarkuar për posedim të drogës, duke vlerësuar se një person në një nivel kaq të lartë nuk mund të shoqërohet me veprimtari të paligjshme. “Në një takim pune, zëvendëskryeministri i parë më informoi direkt. Nuk lejohet përdorimi i drogës me një këshilltar në kabinet në nivelin më të lartë. Ai menjëherë ndërmori veprim sot për ta shkarkuar për shkak të kësaj përgjegjësie. “Ai më informoi në takimin e rregullt këtë mëngjes pas një takimi të selisë, në orën 10, ne patëm një takim dhe ai e mësoi dje nga media”. tha Zaev sot në Tetovë, duke iu përgjigjur një pyetje gazetari. 360 stepeni/ p

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Zaev konfirmon: Këngëtari – Këshilltari i Grubit u pushua nga puna për shkak të posedimit të drogës, është e papranueshme, thotë Kryeministri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *