Në shenjë solidariteti, 6 milion denarë nga Maqedonia e Veriut për popullin Kroat

Qeveria e Republikës së Maqedonisë mori një vendim me të cilin Maqedonia do të ndihmojë Kroacinë me 6 milion denarë, pasi tërmeti shkatërrues ndodhi sot pas orës 12.

“Në seancën e sotme, qeveria mori një vendim për ndihmë financiare prej 6 milion denarë për Kroacinë, pas tërmetit të fortë në Petrinja. “Solidariteti është impulsi i parë në këto momente dhe ne do të sigurojmë ndihmë sipas nevojave,” tha kryeministri Zoran Zaev.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Në shenjë solidariteti, 6 milion denarë nga Maqedonia e Veriut për popullin Kroat

 • 11/12/2021 at 04:49
  Permalink

  223135 762319I was curious if you ever considered changing the page layout of your blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images. Maybe you could space it out better? 800609

  Reply
 • 10/09/2021 at 13:48
  Permalink

  586410 867783Hi there! Excellent stuff, please do tell me when you finally post something like that! 248476

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *