Një pjesë e qytetarëve që kanë parashtruar ankesa për 6,000 denarë ndihmë financiare ende presin përgjigjet nga Sekretariati i Përgjithshëm.

Disa nga qytetarët që kanë parashtruar ankesa për 6,000 denarë ndihmë financiare ende janë duke pritur përgjigjet nga Sekretariati i Përgjithshëm. Kishte një total prej 78,000 ankesash në lidhje me paratë e shtetit dhe pretendohet se qeveria arriti të përpunonte shumicën e tyre. Sidoqoftë, shumë reagojnë dhe dërgojnë pyetje në rrjetet sociale dhe media. Ata mendojnë se duhet të ishin në listë, nuk morën para, por as nuk morën përgjigje për ankesat.

Zëdhënësi i qeverisë Dusko Arsovski informoi dje se qeveria kishte arritur të përpunonte të gjitha ankesat që kishin mbërritur.

“Megjithëse ligji nuk e detyron qeverinë, duhet thënë se ankesat u përpunuan në një kohë rekord, dhe ishte rreth 78,000. Azhurnohen edhe listat në uebfaqen kupuvamdomasno.gov.mk, ku do të mund të kontrollojnë të njëjtat të dhëna ”, tha Arsovski transmeton faktor.mk.
MKALB/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *