Tërmet i ri i fortë në Kroaci, disa ndërtesa të dëmtuara

Disa minuta pas orës 12, një tërmet i fortë goditi Kroacinë. Tërmeti preku Zagrebin dhe kryeqytetin serb, Beogradin. Sipas mediave kroate, tërmeti u ndie edhe në Rijeka, Vukovar, Split, Dubrovnik … EMSC raporton se tërmeti kishte një madhësi prej 6.3. Epiqendra ishte 46 km nga Zagrebi, përsëri pranë Petrinje, si dhe tërmeti i fortë i djeshëm. Në qendër të Petrinje, sipas mediave kroate, disa ndërtesa u dëmtuan. Qytetarët janë në panik nga shtëpitë e tyre. Disa ndërtesa madje janë shkatërruar plotësisht, raportuan mediat transmeton kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Tërmet i ri i fortë në Kroaci, disa ndërtesa të dëmtuara

  • 10/10/2021 at 03:20
    Permalink

    600068 352505Not long noticed concerning your internet site and are nonetheless already reading along. I assumed ill leave my initial comment. i do not verify what saying except that Ive enjoyed reading. Nice weblog. ill be bookmarking maintain visiting this internet site actually generally. 817708

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *