Ai bleu një BMW të re dhe e futi në garazh të nesërmen – 35 vjet më vonë po kërkon 125 mijë euro për të

BMW 635 CSi i kuq i vitit 1985 përshkoi vetëm 428 km.

Entuziastët e BMW-së që kënaqen me ngasjen e makinës së këtij prodhuesi bavarez do të befasohen nga fakti që dikush bleu 635 CSi në 1985, vetëm për ta parkuar atë në garazh një ditë pas regjistrimit, ku automjeti qëndroi për 35 vitet e ardhshme.

Siç thuhet, blerësi e porositi makinën në fabrikë më 20 nëntor 1984 dhe automjeti iu dorëzua më 21 janar 1985. BMW u regjistrua më 28 janar dhe u fut në garazh të nesërmen, transmeton Telegrafi.

Pas tre dekadash e gjysmë, automjeti u reklamua në uebfaqen AutoScout24 dhe pronari po kërkon 125,000 euro për të (çmimi nuk është i fiksuar).

Makina është praktikisht në gjendje fabrike dhe ka një mjete shumë të pasura për atë kohë, e cila, ndër të tjera, përfshin dritare elektrike, kompjuter udhëtimi, rrota aliazh dhe sistemin ABS.

Më në fund, nën kapakun e BMW 635 CSi është një motor 6-cilindër 3.4 litërsh me 215 kuaj fuqi dhe 305 Nm.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Ai bleu një BMW të re dhe e futi në garazh të nesërmen – 35 vjet më vonë po kërkon 125 mijë euro për të

 • 10/21/2021 at 22:58
  Permalink

  I have been browsing online greater than three hours today, but I never found any attention-grabbing article like yours. It is lovely worth sufficient for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made just right content as you did, the net shall be a lot more helpful than ever before.

  Reply
 • 09/21/2021 at 14:11
  Permalink

  157933 983577We supply you with a table of all the emoticons that can be used on this application, and the meaning of each symbol. Though it might take some initial effort on your part, the skills garnered from regular and strategic use of social media will create a strong foundation to grow your business on ALL levels. 297844

  Reply
 • 08/21/2021 at 08:24
  Permalink

  I liked as much as you will obtain carried out right here. The cartoon is attractive, your authored subject matter stylish. however, you command get got an nervousness over that you would like be delivering the following. in poor health certainly come further previously once more since exactly the similar just about a lot often inside of case you shield this increase.

  Reply
 • 05/14/2021 at 06:48
  Permalink

  Its such as you read my thoughts! You seem to grasp a lot about this, such as you wrote the e-book in it or something. I think that you just can do with some percent to pressure the message home a bit, however instead of that, that is wonderful blog. An excellent read. I will certainly be back.

  Reply
 • 04/16/2021 at 15:32
  Permalink

  hi!,I love your writing so a lot! percentage we keep in touch more approximately your post on AOL? I require a specialist in this house to solve my problem. May be that is you! Taking a look forward to look you.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *