Haaland: Këta janë tre mbrojtësit më të mirë në botë

Erling Haaland ka shprehur bindjen e tij se Sergio Ramos, Virgil van Dijk dhe Kalidou Koulibaly janë mbrojtësit më të mirë në botë.

Haaland ka qenë “murtaja” e qendërmbrojtësve në të gjithë Evropën që kur shpërtheu në skenë me Red Bull Salzburg në gjysmën e parë të edicionit 2019-20, përcjell KosovaPress.

20-vjeçari tani ka shumë përvojë duke luajtur në nivelin më të lartë si në Bundesliga ashtu edhe në Ligën e Kampionëve, me shumë pak mbrojtës që ishin në gjendje ta ndalin një sulmues që ka shënuar 33 gola në 32 paraqitjet e tij të para për BVB.

Van Dijk dhe Koulibaly nuk mund ta ndalonin Haalandin kur ai ishte në Salzburg, por ai sheh çiftin si “mjeshtër të zanatit” të tyre në mbrojtje, së bashku me kapitenin e Madridit Sergio Ramos të cilit ai ende nuk i ka dalur kundër personalisht.

“Më duhet të them, për mua, tre më të mirët në botë janë Sergio Ramos, Virgil van Dijk dhe Kalidou Koulibaly. Të tre janë të mirë, të fortë dhe inteligjentë, “tha hajmali Dortmund për Verdens Gang.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Haaland: Këta janë tre mbrojtësit më të mirë në botë

 • 10/21/2021 at 23:05
  Permalink

  But a smiling visitant here to share the love (:, btw outstanding pattern. “He profits most who serves best.” by Arthur F. Sheldon.

  Reply
 • 07/21/2021 at 11:17
  Permalink

  I wish to express thanks to you just for rescuing me from this incident. Right after looking throughout the internet and coming across ideas that were not beneficial, I assumed my entire life was done. Being alive devoid of the answers to the issues you have fixed as a result of this article is a serious case, and the ones that would have negatively affected my entire career if I hadn’t noticed your web blog. Your own personal expertise and kindness in dealing with all the things was valuable. I’m not sure what I would have done if I had not come upon such a thing like this. It’s possible to at this time look forward to my future. Thanks for your time very much for the skilled and results-oriented help. I won’t be reluctant to recommend your web page to anyone who would like tips on this situation.

  Reply
 • 05/15/2021 at 13:26
  Permalink

  Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

  Reply
 • 03/20/2021 at 21:41
  Permalink

  I simply could not leave your site prior to suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply in your visitors? Is going to be back ceaselessly to inspect new posts.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *