Los Angelos ofron regjistrimin e vaksinës anticovid në telefon

Njerëzit që marrin vaksinën e koronavirusit në Los Angeles do të jenë në gjendje të mbajnë provën e imunizimit në telefonin e tyre.

Prova regjistrohet në Apple, zakonisht përdoret për karta pagese, karta bordi ose bileta ngjarjeje.

Zyrtarët thonë se së pari do të përdoret për të kujtuar njerëzit që të marrin dozën e dytë të vaksinës.

Por mund të përdoret gjithashtu si provë e vaksinimit në pikën e nxehtë të Covid-19 në Los Angeles.

Karta dixhitale mund të përdoret “për t’u provuar kompanive ajrore, për t’u provuar shkollave, për të provuar kujtdo që ka nevojë për të“, se një marrës është imunizuar, -tha shefi ekzekutiv i kompanisë Ramin Bastani.

Los Angeles, vendi më i populluar në Shtetet e Bashkuara, ka një nivel të lartë të infeksionit të sëmundjes, me gati 13,000 raste të reja të raportuara të martën dhe 227 vdekje.

Burimi: BBC

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

201 thoughts on “Los Angelos ofron regjistrimin e vaksinës anticovid në telefon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *