Mexhiti nga foltorja parlamentare u kërkoi ministrave të BDI-së që të ndalojnë fotografimin dhe të fillojnë të punojnë

Mexhiti i bëri Grubit pyetje parlamentare dhe ai u largua nga seanca. Mexhiti sot nga foltorja parlamentare u kërkoi ministrave të BDI-së që të ndalojnë fotografimin e vendit ku do të ndërtohet autostrada Shkup – Bllacë dhe të fillojnë punën për ndërtimin e saj sa më shpejt të jetë e mundur. Ai i kërkoi Zëvendës Kryeministrit Artan Grubi për angazhim më të madh të qeverisë në zonën ekonomike Vizbegovo, ku, sipas Medziti, shumica e ndërmarrjeve janë shqiptare. Medziti e pyeti drejtpërsëdrejti anëtarin e partisë së tij Artan Grubi rreth premtimit të përfaqësimit të drejtë etnik edhe në ndërmarrjet private. Por Artan Grubi nuk iu përgjigj pyetjes së Mexhitit. Ai e njoftoi Nënkryetarin e Parlamentit se do të përgjigjet me shkrim dhe u largua nga salla e kuvendig. Kjo nuk është hera e parë që dy zyrtarët e BDI-së përballen me njëri-tjetrin. Mexhiti nuk e fsheh para disa muajsh nuk ishte i kënaqur me zgjedhjen e kuadrove nga partia e tij që do të jenë pjesë e qeverisë së re njofton pres24/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Mexhiti nga foltorja parlamentare u kërkoi ministrave të BDI-së që të ndalojnë fotografimin dhe të fillojnë të punojnë

 • 09/24/2021 at 09:44
  Permalink

  This is a good tip especially to those new to the blogosphere.
  Simple but very accurate info… Appreciate your sharing this one.
  A must read post!

  Reply
 • 09/24/2021 at 09:31
  Permalink

  Simply desire to say your article is as amazing. The clearness in your post is just spectacular and i can assume you’re an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep
  updated with forthcoming post. Thanks a million and please
  continue the gratifying work.

  Reply
 • 08/02/2021 at 08:01
  Permalink

  Please let me know if you’re looking for a article author for your blog. You have some really good articles and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested. Thanks!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *