Zaev: Çdo qytetar do të jetë në gjendje të kultivojë 2-3 kërcell marijuane nën kontrollin e agjencisë së parashikuar

Kryeministri Zoran Zaev në seancën e sotme parlamentare për pyetjet parlamentare, iu përgjigj anëtarit të partisë së tij Jovan Mitreski rreth Ligjit të Marihuanës. Kryeministri tha që së pari një debat serioz, për të dëgjuar zërin e njerëzve, megjithëse qëndrimi i tij personal është se duhet të ndodhë shpejt. “Qëllimi është të dëgjojmë nga njerëzit, nëse ata mendojnë se duhet të shkojmë më tej me atë procedurë. “Personalisht, mendoj se 0,5 gram për përdorim personal nuk duhet të përgjigjet”, tha Zaev, i cili edhe një herë konfirmoi se legalizimi është bërë për zhvillimin e hotelierisë dhe turizmit. “Ne nuk kemi det, nuk kemi naftë, dhe për këtë arsye ky është një potencial i mirë që shteti ta përdorë atë për zhvillimin ekonomik dhe për krijimin e vendeve të reja të punës, si dhe për zhvillimin e turizmit,” tha Zaev. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *