Lojtarë të infektuar dhe ndeshje të anuluara – Liga Premier vjen me vendim për kampionatin

Liga Premier Liga të vazhdojë të luhet, pavarësisht se kohët e fundit kanë qarkulluar lajme se mund të pezullohet.

Shkak për këtë janë bërë rastet e fundit me coronavirus të konfirmuara te disa skuadra në kampionatin anglez.

Megjithatë për t’i dhënë fund të gjitha dilemave, Liga Premier ka dalë me një komunikatë zyrtare, ku shkruajnë se kanë besim te protokollet dhe nuk e kanë menduar asnjëherë pezullimin e kampionatit.

“Liga Premier nuk e ka diskutuar asnjëherë ndërprerjen e kampionatit dhe nuk ka në plan ta bëjë këtë”.

“Ne vazhdojmë të kemi besim te protokollet e vendosura kundër COVID-19, në mënyrë që ndeshjet të vazhdojnë të zhvillohen normalisht”.

“Duke pasur si përparësi shëndetin e lojtarëve, ne mbështesim respektimin e rregullave nga klubet”, shkruhet në deklaratë.

Dy ndeshje janë shtyrë, ajo Manchester City – Everton dhe Tootenham – Fulham, pasi klubet e City dhe Fulham kanë raste me COVID-19. /Telegrafi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

241 thoughts on “Lojtarë të infektuar dhe ndeshje të anuluara – Liga Premier vjen me vendim për kampionatin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *