Numër rekord i infeksioneve të reja në Britani të Madhe

Në Britaninë e Madhe, 55.892 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit, që është bilanci më i lartë ditor që nga fillimi i epidemisë dhe 964 njerëz vdiqën.
Rekordi i mëparshëm u vendos më 29 dhjetor, kur kishte 53.135 infeksione të reja, sipas faqes në internet të Worldometers.

Sipas të dhënave të qeverisë, 50.023 raste të reja dhe 981 vdekje u regjistruan një ditë më parë. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

150 thoughts on “Numër rekord i infeksioneve të reja në Britani të Madhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *