Sipas Faucit, ja kur do të kthehet jeta në normalitet

Duke supozuar që fushata e gjerë e vaksinimit përparon siç duhet deri në maj, qershor dhe korrik, në kohën kur të arrijmë në vjeshtën e hershme, ne do të kemi imunitet të mjaftueshëm të tufave që të jemi në gjendje të kthehemi me të vërtetë në një pamje të fortë të normalitetit – shkollat , teatro, ngjarje sportive, restorante”, tha Fauci.

Një deklaratë e tillë erdhi në të njëjtën ditë që Amerika regjistroi rastet më të larta vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, me 3,903 vdekje. Ai foli edhe për shtrimet në spital, të cilat kapën një shifër rekord, prej më shumë se 125,000. Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) gjithashtu ka paralajmëruar se numri i vdekjeve mund të shkojë deri në 82 mijë në 24 ditët e ardhshme. Pamfleti/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Sipas Faucit, ja kur do të kthehet jeta në normalitet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *