Vdes një zvicran pasi mori vaksinën anti Covid

Një person nga Zvicera i cili ishtë ndër personat e parë në atë vend që u vaksinua kundër Covid-19 ka humbur jetën njofton kosovarja-ks

Këtë lajm e kanë bërë të ditur vetë zyrtarët në kantonin e Lucernit, megjithëse ata nuk treguan nëse vdekja kishte lidhje me vaksinimin apo jo.

Vaksinat COVID-19 në Zvicër kishin filluar nga Lucerni javën e kaluar. Një dozë e vaksinës Pfizer-BioNTech në fillim iu dha të moshuarve.

Deri më tani Zvicra ka marrë 107,000 doza vaksine dhe pret që të marrë 250,000 të tjera në muaj duke filluar nga viti i ardhshëm.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *