35 persona të shtruar në Kovid Qendrat në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 35 pacientë , për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Gjithsejtë 348 persona të dyshuar dhe të konfirmuar për Kovid-19 po kurohen në Repartet infektive në kryeqendër. Në 24 orët e fundit në Klinikat interne janë pranuar 5 pacientë derisa në Spitalin e qytetit 8 Shtatori janë pranuar 14 pacientë të tjerë. Derisa në Klinikën infektive gjatë ditës së djeshme janë hospitalizuar 15 pacientë.

Gjatë 24 orëve të kaluara pas shërimit të plotë në shtëpi janë lëshuar 35 pacientë. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

260 thoughts on “35 persona të shtruar në Kovid Qendrat në 24 orët e fundit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *