Rasti në BiH, 8 adoleshentët që u mbytën nga gazi nuk kishin mbushur as 20 vjet

Identiteti i adoleshentëve që u mbytën nga gazi është zbuluar: Ata nuk ishin as njëzet vjeç Media kroate ka raportuar identitetin e tetë adoleshentëve që vdiqën në prag të Vitit të Ri në fshatin Rakitno afër Posusje, BiH. Sipas “Slobodna Dalmacija”, vdiq Ivan Milicevic (lindur në 2001 në Posusje, vendbanimi në Poklecani), Stipe Romic (lindur në 2001 në Posusje, banuar në Poklecani), Mirela Rezo, e lindur në 2001 në Zvicër, banoi në Posavje, Pasovje , lindur në 2001 në Split, vendbanimi në Vrpolje, Posusje), Mia Soldo (lindur 2001 në Split, rezidenca në Sutina, Posusje), Stipe Pavkovic (lindur 2001 në Mostar, rezidenca në Vrpolje, Posusje) Marija Pavkovic (2001) viti në Split, vendbanimi në Vrpolje, Posusje), Stjepan Jukic (2001 në Mostar, banuar në Batin, Posusje). Të afërmit dhe prindërit e adoleshentëve të plagosur mbërritën në vendin e tragjedisë. Sipas BHRT, ata mezi qëndronin në këmbë, të thyer nga dhimbja dhe pikëllimi, ndërsa vendasit nga Posusje shikuan me mosbesim drejt shtëpive të fundjavës, ku të rinjtë u gjetën pas festës së Vitit të Ri. Lokalno/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

188 thoughts on “Rasti në BiH, 8 adoleshentët që u mbytën nga gazi nuk kishin mbushur as 20 vjet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *